Listopad 2008

listopad 2008

2. listopadu 2008 v 14:28 | Šárka
----------834km za dva měsíce
_____________________________________________________________________________________


1.11.------31KM----pojato jako celodenní výlet s přestávkou na opékání buřtů na petříkovském tábořišti
______________________________________________________________________________________

2.11.--------5 km---okruh okolo rybníka
________________________________________________________________________________________

3.11---------5 km ----to samé, odpoledne jsme byli na pěší vychazce, psi šli opravdu pěkně
___________________________________________________________________________________________
5.11.-------20 km---- Petříkovské rybníky. -----
_____________________________________________________________________________________

6.11.-------10 km----Šebastián

______________________________________________________________________________________

7.11---------23km-----Petříkovské rybníky
__________________________________________________________________________________

8-9.11.¨-----31km na Votických závodech
_____________________________________________________________________________________

10.11--------1O km---Šebastián
____________________________________________________________________________________

11.11. -------7 km --- ohruh lom
________________________________________________________________________________________

15--17.11---122km

--- O téhle akci jsem se dozvěděla až na poslední chvíli. Jedná se o tradiční přejzd lidí co mívali ČHP. Dnes již je nemají a jezdí sami na kole. Doprovází je M. Mikolášek s alaskány a ještě jedno spřežení kde je několik ohařů.

Celá akce začala v sobotu u srubu v lese poblíž obce Matějovec. Vyjeli jsme okolo 9,30 hod a jeli do vesničky jménem Bednáreček, kde jsme měli v hospodě objednaný oběd. bylo nas asi 20, cyklisti a dva řidiči doprovodných aut. Odtud se Ivetka vezla s Mikim a Věrou a jejíma asi 12 AH. Potom jsme posíleni vyjeli dale smer Vlásenice, tam byl domluvený hospodský sál, kde se spalo. Teda náš David nebyl schopen v tom mumraji usnout, sice byl mooc hodný, ale dostala jsem nabidku jít spát do tranzitu Mikiho M. Poznámka pro rýpaly- Miki tam nespal, zato tam nocovali jeho syn s přitelkyní. Ale místo tam bylo a David tam usnul okamžitě
.
Po pár km se spřežení kde byli ohaři utrhli řiditka. Zůstalo tam několik cyklistů a ti spolu s mistím kamarádem dopravili káru ke svaření a mohlo se pokračovat.

Z Vlásenice jsme dojeli k Mikimu psinci, kde jsme měli grilovaná kuřata. Jmenovalo se to Svata Kateřina. Odtud jsem dostala zpět Ivetu na káru a dvě fenky alaskánky. Spřežení o 8 psech pěkně šupajdilo, ty dvě fenky byly bezproblémové a před setměním jsme dorazili do vsi Čistá.

Dala jsme psy do přívěsu a když jsem videla jak vypadá nocležna, postavila jsem za vydatného deště před hospodou stan. Spalo se dobře a zima nám nebyla. Iveta má výborný spacák, Davida jsem přikryla kusem svojí peřiny, měl ješte na sobě 3 fusaky na spaní, já jsem měla dvě peřiny.

Dopoledne když se zapřahalo, přilítl trochu rozdurděny Miki že jsem nebrzdila skopce a jedna fena kulhá. Já jsem byla jiného názoru, vždyt mám na kaře děti, copak můžu skopce letět? Dal mi tam alaskána psa a vyjeli jsme. Ještě že jsem si požádala jednoho kluka aby mi dotáhl brzdy. Začali sjezdy. Brzdila jsem. Měla jsem vůli brzdit. Nikoli však alaskáni. Běželi před náma srnky. Zjistila jsem že tohle spřežení nemám kapacitu zastavit. Na trávě jsme jeli smykem, po kamínkách ještě horší a dostala jsem strach. Před každou zatáčkou jsem se bála že zas pojedeme skopce. Sice jsem byla obklopena chápavými cyklisty. Jenže ty dva šílený psy jsem měla před sebou já a ne oni. Ještě tak kdybych nevezla obě děti. Asi za hodinu jízdy bylo potřeba dát Davida spát. Musela jsem požádat o pomoc kolaře. kdyý jsem přendavala děti, ty dva byly úplně šílený. Nějak jsme přežili těch 15 km a dorazili k hodpodě Chytrov. Bylo objednané jídlo. Já jsem měla jak hrozný hlad, tak jsem měla žadulek stažený strachem. Nakonec se mi povedlo se najíst. S díky jsem vrátila oba alaskány a dále jsme jeli směr srub u Matějovec, kde celá akce končila. S mými fenkami bych jela až na kraj světa, holky pohodově šlapali, sice jsme se ocitli v druhé skupině pomalejších cyklistů, ale to mi vůbec nevadilo. Jízda mě opět těšila a přinášela uvolnění. Trochu jsme bloudili, nekolikrát jsme se vraceli, trochu jsem si vysloužila obdiv ukázkovým povelem otáčíme se. Na srub jsme dorazli ještě za světla a rozjeli každý domů. Celou akci bych považovala za zdařenou.

Co mě ale zaujalo, byla tréninková metoda Mikiho. Tvrdil, že když nechám psy běžet naplno skopce, utaví se a pak nepůjdou dokopce. Styl ného ježdení tuto metodu potvrzuje.Jeho psi šli skoro pořád stejně. Jak nahoru tak dolů. Kdežto já jsem šla dokopce krokem, skopce, pokud to terén dovolí běžěli psi cvalem, Na to abych sjedzy brzdila ale nemám káru, po pár km se totiž tyhle čelistové brzdy nahřejou a přestanou brzdit. Navíc když jede kára smykem tak se ničí kola a celkově mi ta kára přide neovladatelná.

Přemýšlela jsem o tom všem a došla k závěru, že i když mým holkám chybí síla na klus do kopce,je jízda s nima požitkem a když úptřebuju, dají se -teda skoro- vždycky zastavit a dokud se mnou jezdí děti, výkon mi vyhovuje.

Protože jsem tam měla na starost dvě děti a šest psů moc jsem toho nenafotila, něco fotila Iveta. Dám je na rajče

_______________________________________________________________________________________

21.11.---14 km okolo Lhotky. Tak zítra bych měla jet na Kubovu Huť na závody, Mám navaříno, zbalíno, domluvené hlídání na Davida abych mohla vyjet okolo 13 hod, jenže já se hrozně bojím sněžění na silnici, až tak moc, že zvažuju jestli nezůstat doma. Co se tyče náledí pod koly jsem srabík. Vím to, ale asi s tím nic neudělám. Volala jsem pořadatelce Monice Č, moc chápavé osobě, můžu jí zavolat těsně než vyjedu a ona mi řekne jak to momentálně vypadá na silnicích. Kdyby to šlo, radši bych jela se psama po ose...
_______________________________________________________________________________________

22.-23.11---33km na Kubově Huti. V sobotu jsem jela na své těžké káře, moc jsem ani nedloubala-nemělo to význam, v neděli se jelo na saních, ty moje váží 8 kg, takže rozdil byl 15 minut, jen pro představu uvednu že nejrychlejší měl asi 54 minut ja jsem měla asi 1 hod a 2 minuty. Ale byly dost nahuštěný časy za sebou

Co se týče jízdy autem, jela jsem i ve sněhu, nějaký všímavý okolo jedoucí musher mi nasadil řetezy- 9 km před Kubovkou, na stakeouty tahal auta traktor, dolu z louky mi sjel Roman H,takže jsem nebyla vydána na pospas živlům.

Žel na konci závodu se přišlo na tragédii která stála jednoho člověka život a to mi brání v tom abych měla radost z vydařeného závodu

______________________________________________________________________________________

25. 11.----14 km ----Šebastián, měla jsem v plánu ujet mnohem víc, ale na jedné odbočče jsem ztratila Štěně, tak jsem se musela vrátit, protože mi bylo jasné, že Štěně šlo jinam. Sotva jsem doma vypřahla a posbírala hovínka tak Štěnce přišlo.

_____________________________________________________________________________________

26.11------32km----Petříkovské rybníky. Dnes jsme na hrázi ve Lhotce nepotkali slepice, kočky, kozy ani ovce--zdálo by se výčet lovné zvěřě jest vyčerpán-- ale kamarádky na koních. Po počátečním jančení se obojí zvířata uklidnila, vždyť my přece koně nelovíme, jsme chvilku popovídali, slíbili si společnou cvičnou vyjíždku a jeli jsme dál. Psi šli pacičkama dopředu, ale hlavy všech mimo zodpovědné lídřice Barbory byly otočeny na ten ůžasně velký kus masa.

Dnes jsem nechala Štěně doma na gauči.

_________________________________________________________________________________________

27.11------35km----Petříkovské rybníky. Dnes jsme na hrázi ve Lhotce nepotkali nic! Bylo znát, že svítilo sluníčko a byl trochu tepleji, ze začátku. Potom jak se začalo zatahovat, hned mrzlo.
_______________________________________________________________________________________

28.11------21km-----Petříkovksé rybníky
_____________________________________________________________________________________

29.11------34km------ Za petříkovské rybníky směr Buková.Mám tam rozhledané nějaké odbočky, takže se tam ještě vrátim. Tetno měsíc už sčítám, zítra nikam nejedu, mám bojový ůkol a to přimět Jirku aby m dotáhl brzdy na čtyrkolce

celkem 447 za listopad,