ůnor

1. února 2009 v 18:59 | Šárka


Od minula 2 223 km

__________________________


1.2,-----19 km ---------stále mohu jenom po loukách. Po polích to drhne. Nechápu co lidi maj na tom ježdění se saněma. Vždyť se nedají brzdit a zatáčet. Bojím se sjíždět k nám domů loukou co mohu potkat paní ,,kočkovou,, co chodí na procházku s pejskem a kočkou. Jinak psi nám nevadí, ale ty kočky jo.

Dnes jsme absolvovali neřízený běh, když před náma běžěli srny. Nezasvěcený pozorovatel by asi nich nepoznal,ale já jsem věděla že prostě ty saně teď nemám šanci zastavit. Ještě tak šlo ovládát trochu směr, ale víc nic. Přitom dříve jsem si saňování užívala. Možná to bude tím pocitem zodpovědnosti za Davida v saních

__________________________________________________________________________________________

2.2.-------NIC--------------Překonala jsem vlastní strach a přes hlášení o zavátých silnicích jsem jela autem do Budějc na předávku masa od firmy Pošvář. Zadařilo se a v pořadku jsem se vrátila
__________________________________________________________________________________________

3.2.------17,2km-------max 24,7------doba jízdy 2 hod 23 min-----prům 7,2 -----Nebojte, nevyměnila jsem holky za malamuty, jen jsem jela na káře v mokrým sněhu.

____________________________________________________________________________________

8.2--------40 km na závodech Česká kanada. Tato akce byla předem odsouzena k nezdaru. Jelikož my bydlíme 65 km od mista pořádání a zhruba ve stejné nadmořské výšce, hrozně jsem se divila příznivým zprávám o tamějším stavu sněhu. Kdo nevěří ať tam přijede.
Na louce kde se starovalo už v sobotu ráno vykukovala tráva. Cesty s kamenitým podkladem drhly a při průjezdu kravínem sníh nebyl vůbec. Ale v lese, stejně jako u nás sníh byl. Dvě třetiny trati vedly lesem a celkem to šlo. Jenže pak se vykouklo sluníčko a zkáza byla dokonána. Po loukách se jezdilo po trávě, misty po asfaltu a cíl byl takřka holý. Za tři hodiny co jsem byla na trati očividně utálo.

Asi dva km po startu mě dojela Klára Brzková a za po 15 KM mi ujela. Průběhem naší společné jízdy se zařadila mezi další neproblematický tým , který se v pohodě potkává a vzájemé přejíždění nám jen zvyšovalo rychlost. Potom jsem dojela Richarda Burdu, a už jsem ho nesetřásla, naopak mě předjel a jel tak 200 metrů přede mnou, občas jsem ho dojela na kontakt a pak zas nám ujel.Kapitolou sám pro sebe byl společensky unavený Paliza, toho jsem předjížděla tam kde jsem dojela R. Burdu.


Překvapilo mě, že na 15 km jsem byla ani ne za hodinu jízdy, to je že jsem měla celkem vysokou průměrku, na mě.


U kravína bylo několik musherů zcela konsternováno absencí sněhu a proto si nevšimli značky doleva. Někdo se vrátil, jiný dojel až do Bystřice.

Odpoledne po dojezdu všude kralovala obleva, sníh mizel před očima. HelaL si ještě vyjela se šetskou psů a nestačila se divit, když přijela s prodřenou skluznicí.



Po stemění se dohodlo, že zitřejší etapa nebude, že se udělá vyhlášení zítra ráno. Poseděli jsme v hospodě a když bylo asi 8 večer a z kouře, muziky a hluku mi brněla hlava, stan se mi nějak stavět nechtělo, a-stydím se, ale je to tak- scházela mi teplá sprcha a já jsem věděla že hodinu jízdy jsem doma, sedla jsem do auta a jela domů. S tím že možná zítra přijedu aspoň na vyhlášení, a vemu sebou děti.

Ráno v pět ale padal mrznoucí mokrý sníh a jet ráno zasněženou silnicí do tamních zatáček a kopců se mi nechtělo. Ještě tak kdyby se jela ta trať . tak bych si dodala odvahy.

Ironíí osudu je to, že teď už zas tam sníh je. neustále hustě chumelí.Je neděle 8.1. 2009

Myslím si že pořadatelé měli mít soudnost a závody včas odvolat. Po letošním nevydařeném ročníku prohlášení typu,, celá trať je po sněhem,, na příště nikdo moc neuvěří. Už takhle byla ůčast velice slabá. V naší kategorii jsme byli 4.Lidi tam jedou z veliký dálky, benzín, startový, ubytování, útrata v hospodě a nakonec je trať poloviční.

ALE KDYBY TO VYŠLO A SNÍH BYL, JSOU TAM SUPER TRASY. Až budou někde fotky, tak dám odkaz

________________________________________________________________________________________

10.2.------11km----------s karou ve snehu prum 7,2
_____________________________________________________________________________________

11.2.-------15,4--------prum 6,7

_____________________________________________________________________________________

13.2--------20km---------------SANE

___________________________________________________________________________________-_

14:2--------20KM-------------------SANE

______________________________________________________________________________________

17.2,---------8 km s návštěvou Evy S. a jejích syna Erika, na saních, nyní je tu už sněhu plno
Zítra bych měla odjet na Český nonstop
______________________________________________________________________________________

268 km na nonstopu, o nem v samostatnem clanku
_______________________________________________________________________________________

26.2.------14 km--------Šebastián, v mokrém sněhu se saněma
_________________________________________________________________________________
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kata Kurakova Kata Kurakova | Web | 4. února 2009 v 12:37 | Reagovat

Šarko, buď rada, ze vubec muzes jezdit. My ted kysneme doma, protoze na cestach je klouzacka, ze na nich klouze i kocarek, takze ani na trikolu, ani na seáne to neni, kdyz nechci psum znicit nohy.... Brasny musim probrat s Martinem :)

2 LusyW LusyW | Web | 15. února 2009 v 16:27 | Reagovat

Na Kanadě jsem byla dvakrát - poprvé bylo málo sněhu, druhý den se krátil z 50km na 35km, to se mi docela líbilo. Podruhé jsem tam byla tenkrát za té poslední velké zimy. Bylo tam strašně moc sněhu, tratě neupravené, libovali si jen longaři. Ačkoli je tam nádherná příroda, už si tam prostě kvůli upravenosti podmínek netroufám (mám to taky přes celou republiku). A koukám, že jsem udělala dobře, i když je mi to líto.

3 eva eva | E-mail | 17. února 2009 v 18:39 | Reagovat

Tak si se dostala do výběrové akce mezi šťastných 7 spřežení? Tak holky ,šťastnou cestu!!Ať vám to všem ťape a vraťte se v pořundku  ,držím vám palce :-))

4 Držkovské Držkovské | E-mail | Web | 28. září 2011 v 20:00 | Reagovat

Moc pěkný blogík. Zase někdy mrknu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama